برگزاری آزمون ملی وکالت 1402

رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان گلستان گفت: آزمون ملی وکالت در گلستان در دو حوزه گرگان و گنبد باحضور دو هزار و ۴۱۰ نفر شرکت کننده برگزار شد.

آزمون ملی وکالت توسط مرکز وکلای قوه قضاییه در روز جمعه سوم شهریور ماه ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در گلستان برگزار شد که در این میان مؤسسه آموزش عالی شرق گلستان به عنوان یکی از برترین حوضه های برگزاری کنکوری و استخدامی ، میزبان برگزاری این آزمون نیز بود.

سید مجتبی نصری رییس مرکز وکلای قوه قضائیه استان گلستان بیان داشتند که این آزمون در دو حوزه گرگان و گنبد باحضور دو هزار و ۴۱۰ نفر شرکت کننده که هزار و ۲۴۷ نفر مرد و هزار و ۱۶۳ نفر زن در این آزمون شرکت کردند.

وی متذکر شد: مطابق تبصره ۱ ماده ۵ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در این آزمون محدودیت ظرفیت پذیرش برداشته شده است و کلیه کسانی که ۷۰ درصد نمره یک درصد برتر را کسب کنند، قبول شده در آزمون کتبی محسوب می شوند.

نصری ادامه داد: نتایج آزمون ۴۰ روز کاری پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد و داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب لازم شده اند برای ادامه فرایند مربوطه، از طریق اداره سنجش و ارزیابی مرکز وکلا قوه قضائیه اطلاع رسانی خواهد شد.

مدت کارآموزی کارآموزان وکالت ۱۸ ماه بوده و در دوره کارآموزی، کارآموز علاوه بر انجام تکلیف آموزشی، تحت نظر وکیل سرپرست مطابق با قوانین و مقررات حاکم به کارآموزی و وکالت در برخی دعاوی می پردازند و پس از اتمام دوره کارآموزی و قبولی در ارزیابی های حین و پایان این دوره، موفق به کسب پروانه وکالت پایه یک می شوند.

در ادامه تصاویر مربوط به آزمون مذکور را مشاهده خواهید کرد :

آزمون وکالت 1402 1

آزمون وکالت 1402 2

آزمون وکالت 1402 3

 

آزمون وکالت 1402 4

آزمون وکالت 1402 5

1401 © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی شرق گلستان می باشد.

جستجو